Warning: Use of undefined constant EDD_PLUGIN_FILE - assumed 'EDD_PLUGIN_FILE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/jaamnama/public_html/wp-content/plugins/font-uploader/font-uploader.php on line 59
شیشه سکوریت - شیشه بالکن و بالکن شیشه ای | شرکت جام نما
Skip links

شیشه سکوریت

فرایند تولید شیشه سکوریت های مورد استفاده در محصولات بالکن جام نما :
شیشه سکوریت به نوعی از شیشه گفته می شود که پس از طی فرایندهای صنعتی از شیشه خام به شیشه سکوریت تبدیل می گردد. برای تولید شیشه سکوریت ابتدا شیشه شیشه خام را با دمایی بیش از 700 درجه سانتی گراد به وسیله کوره های بسیار پیشرفته هوریزانتال، گرما داده و پس از آن توسط فن های با قدرت بسیار بالا در عرض چند ثانیه به دمای معمول می رسانند. این فرایند سبب می گردد لایه ی بیرونی شیشه سریع تر از لایه ی داخلی خنک شده و باعث استحکام بیشتر شیشه می گردد.

کیفیت تولید شیشه سکوریت بستگی به عوامل متعددی از جمله کیفیت شیشه ی خام اولیه – تنظیم دمای کوره سکوریت – زمان بندی دقیق و مناسب در کوره ماندن و … دارد. همچنین هرچقدر شیشه شکسته شده به قطعات ریزتری تقسیم گردد کیفیت شیشه سکوریت بالاتر بوده و این مسئله از نشانه های شیشه با کیفیت می باشد.
شیشه سکوریت در رنگ های متنوعی وجود دارد. عمده ی رنگ های آن آبی، برنز، سفید (بی رنگ)، دودی، سبز و برفی می باشد.

بالکن شیشه ای

شیشه سکوریت

“شیشه های سکوریت چه مزایایی دارند؟ ”

بارز ترین ویژگی شیشه های سکوریت ، الگوی شکستن آن ها می باشد. این شیشه ها در صورت شکسته شدن، به صورت قطعاتی با لبه های صاف در می آیند که سطح آن ها قابلیت برش دادن یا خراش دادن دست را نخواهد داشت. البته نباید این نکته را هم از یاد برد که، این شیشه ها در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و به اسانی شکسته نخواهند شد.
در فرآیند سکوریت کردن شیشه ها ؛ رنگ، ترکیب شیمیائی، درصد عبور نور ، خصوصیات فیزیکی مربوط به انرژی و صدا ، وزن مخصوص ، نقطه ذوب ، هدایت حرارتی و ضریب انبساط بدون تغییر باقی می مانند. تنها ویژگی که تغییر می کند مقاومت مکانیکی است، که بیشتر می شود.

عملیات قبل از سکوریت
برش زدن
هر گونه برش ، باید قبل از سکوریت کردن شیشه ها انجام گیرد . چرا که بعد از سکوریت شدن، دیگر امکان انجام برش ، بر روی شیشه های سکوریت (نشکن) وجود ندارد.
رفلکس کردن
برای رفلکس کردن شیشه ها نیز باید قبل از فرایند سکوریت کردن، اقدام کرد.
چاپ روی شیشه
انجام هر نوع چاپ بر روی شیشه های سکوریت از جمله عملیاتی است که باید پیش از انجام فرآیند سکوریت و شوک حرارتی وارد کردن به شیشه ها بر روی آنها انجام گیرد.
لعاب و لاک زدن روی شیشه
لعاب و لاک خوردن شیشه مورد نظر نیز ، باید قبل از رفتن شیشه ها به داخل کوره و سکوریت شدن آنها انجام شود.

Leave a comment